Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių ir vis dažniau taikomų kosmetinių procedūrų. Daugeliu tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtinta, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. 

stomatologai kaune

Balinti dantis galima namuose arba odontologo kabinete. Dantys turi būti sveiki arba sugydyti. Svarbu! Prieš bet kurį balinimą privaloma atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
 
Dantų balinimas namuose (kapomis). Odontologas nuima paciento dantų atspaudus. Pagal juos pagaminamos balinimo kapos – skaidrūs įtvarai, kurie glaudžiai apgaubia dantis. Naudodamas specialią medžiaga pats žmogus, apmokytas gydytojo, atlieka balinimą namuose 10 – 14 naktų. Dantų balinimo gelis įšvirškiamas į kapą, uždedama ant dantų. Aktyvus komponentas – karbamido peroksidas skyla, deguonis patenka į emalį ir skaido spalvotus junginius. Danties struktūra nesikeičia, tik šviesėja.

 

Kaip naudoti kapas:

 

  1. Įšvirkškite balinančio gelio į kapų išorinio paviršiaus (vidinio segmento) rezervuarus.
  2. Išsivalius dantis ir tarpdančius, uždėkite kapas ant dantų, gerai adaptuokite jas ir jų kraštus.
  3. Laikykitės gydytojo nurodymų. Atsiradus dantų jautrumui, nutraukite balinimą ir konsultuokitės su odontologu.
  4. Kapas valykite sudrėkintu dantų šepetėliu ir vėsaus vandens srove. Laikykite jas dėžutėje (sausoje ir vėsioje vietoje).
  5. Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei nenaudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte balinimą, balinančią medžiagą laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.

 

Atsargumo priemonės:

 

  • Nenaudokite buitinių baliklių. Naudokite tik specialiai pagamintus, sertifikuotus balinimo gelius ar medžiagas;
  • Nėštumo metu ar maitinančioms motinoms dantų balinti negalima;
  • Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui;
  • Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą;
  • Balinimo metu siūloma nerūkyti, nevartoto kitų tabako gaminių;
  • Jei turite klausimų, klauskite savo odontologo;

Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.
 
Svarbu žinoti:

 

  • Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip praėjus dviems savaitėms po dantų balinimo.
  • Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
  • Dantų balinimo laikotarpiu negalima vartoti maisto produktų ar skysčių galinčių keisti dantų spalvą (raudonas vynas, stipri kava, arbata, burokėliai, mėlynės, brendis ar pan.).

Pasaulyje populiariausia yra vadinamoji namuose naudojama balinimo sistema. Tai yra skaidrus įtvaras ir gelis, kurio veiklioji medžiaga yra karbamido peroksidas. Gelis gali būti įvairios koncentracijos: 10 %, 15%, 20 % („Opalescence“ ar kt.). Jame gali būti kai kurių kitų medžiagų, pvz.: kalio nitrato, fluorido jonų. Kad gelis neištekėtų iš kapos, jis yra klampios konsistencijos, lipnus.

odontologijos klinikos kaune

Dantys balinami odontologo kabinete (lazeriu) – dantų balinimo procedūra vyksta odontologo kėdėje ir užtrunka apie 1 valandą. Balinimui naudojamas didesnės koncentracijos gelis, negu gelis balinimui namuose, todėl rezultatas greitas. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinimo gelio poveikį, todėl gaunamas maksimalus efektas per trumpą laiką.

Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą gali būti padidėjęs dantų jautrumas. Po šių procedūrų dantys išlieka balti nuo 3 iki 5 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis.

klinikos kaune

Procedūros eiga:

 

  1. Dantenos izoliuojamos specialia apsaugine medžiaga
  2. Dantys padengiami didelės koncentracijos balinimo geliu
  3. Gelis aktyvinamas lazerio šviesa
  4. Gelis nuplaunamas, nuimama dantenų apsauga
  5. Išbalinti dantys padengiami nujautrinančiu geliu

Lazerio pranašumas prieš dantų balinimą kėdėje be šviesos šaltinio arba prieš balinimą naudojant kitus šviesos šaltinius (balinimo lempas) yra tas, kad lazerio spindulys yra suderintas su fotoaktyvuojamu geliu – visa lazerio spindulio energija panaudojama vandenilio peroksidui aktyvuoti vienu metu ir sugeriama; danties audiniai nekaista. Tuo tarpu balinimo lempos spektras platus, dėl to danties audinys kaista ir aktyvacija vyksta netolygiai. Dėl šios priežasties „Lasersmile’ yra neginčyjamai efekyviausias ir greičiausias dantų balinimo būdas.

dantu balinimas kaune

Svarbu priminti, kad dantų balinimo efektas visada būna individualus! Paprastai karbamido peroksidas efektyviai pašviesina dantis, dantys tampa šviesesni 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento tipo ir kaip tiksliai laikomasi gydytojo nurodymų. Pasitaiko atvejų, kai dantis balinimui pasiduoda sunkiai.
 

Negalima balinti dantų:

 

  1. Jeigu dantys pažeisti dantų ėduonies
  2. Jeigu yra dantenų uždegimas
  3. Jeigu dantys yra jautrūs, nusidėvėję dantų kakleliai
  4. Jeigu pacientė laukiasi ar matinina kūdikį
  5. Asmenims iki 18 metų

Svarbu žinoti, kad plombos bei vainikėliai nebąla, tad po balinimo gali tekti juos keisti arba koreguoti.

 

Savarankiškai, be odontologo priežiūros balinti dantis nepatartina, nes tik specialistas gali įvertinti, kiek pakito dantų spalva.

logo_denteina.lt
Skambinkite

+370 37 732 124
+370 655 99 444

Atvykite

Radvilėnų pl. 26, Kaunas

Laukiame

I-V 08:00 - 20:00
VI-VII Nedirbame